Zamek Bobolice

Zamek ten znajduje sie na trasie Szlaku Orlich Gniazd. Historia tego zamku rozpoczęła się w XII wieku od grodziska rycerza Jakuba Boboli (stąd nazwa). Najdłużej, bo przez ponad 1,5 wieku zamek pozostawał w rękach rodu Krezów herbu Ostoja. Wielokrotnie zdobywany był siłą, między innymi  w 1657 r.. przez Szwedów, którzy go spalili. W 1683 r.. zamek odwiedził sam Jan III Sobieski. Ruiny zamku w Bobolicach pod koniec XX w. zakupiła rodzina Laseckich i podjęła się jego odbudowy. Po zakończeniu prac związanych z odbudową  warowni, obiekt ma zostać udostępniony turystom.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +1 (from 1 vote)
Zamek Bobolice, 7.0 out of 10 based on 3 ratings

One Response to “Zamek Bobolice”

  • Jedna z moich ulubionych atrakcji na Jurze. Polecam zwłaszcza spacer słynną grzędą z zamku w Bobolicach do zamku w Mirowie lub na odwrót. Piękna przyroda, piękne widoki, zwłaszcza przy dobrej pogodzie i widoczności.

Leave a Reply

O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Szarotka Zamek Chojnik Zamek Chojnik Pałac Staniszów Pałac Staniszów Blue Cafe Pałac Pławniowice Zamek Czocha.
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »