Archive for the ‘Dlaczego zamki pałace i ich magia?’ Category

Dlaczego zamki, pałace i …. ich magia?

Zamki budziły moją ciekawość już od wczesnego dzieciństwa. Rodzice nie szczędzili czasu na wycieczki bliższe i dalsze, toteż miałam okazję rozwijać swoje zainteresowania, oczywiście na miarę swego wieku. Z czasem zaczęłam zauważać nie tylko to, co widoczne dla oka, ale także to, czego można „dotknąć” innymi zmysłami. Każdy zamek, pałac, czy też pozostałości po nich mają swoją fascynującą zazwyczaj historię. Jak nieraz patrzę na wycieczki dzieciaków przeganianych przez wychowawców z miejsca na miejsce, by tylko zaliczyć kolejny punkt programu, jest mi ich bardzo żal. Nie tak powinno wyglądać rozwijanie wrażliwości młodych ludzi na wszystko co piękne, godne uwagi, wartościowe… Przecież, gdy widzi się coś, co przyciąga wzrok, nie pozwala przejść obojętnie, należy się zatrzymać, zastanowić, przyjrzeć dokładniej, nasycić zmysły ….i dopiero pójść dalej. Dlatego niezbyt chętnie swego czasu uczestniczyłam w szkolnych wycieczkach. Wolałam te rodzinne. Myślę, że to właśnie one ukształtowały moją wrażliwość.
Dziś, tym bardziej lubię chodzić swoimi ścieżkami, jak niepokorny kot – samotnik. Miejsca o których wspomniałam na początku z reguły oblegane są przez zwiedzających. Ja czekam wtedy tak długo, aż zrobi się w miarę pusto, by móc w ciszy i spokoju poczuć klimat wyjątkowego miejsca, a następnie spróbować najlepiej jak potrafię utrwalić go za pomocą aparatu fotograficznego. Moje umiejętności nie są może najwyższych lotów, ale staram się ciągle uczyć i poprawiać swoje błędy.
Chciałabym przedstawić Wam kilka takich moich „magicznych miejsc”, które z różnych powodów zrobiły na mnie wrażenie.
A więc …. zapraszam.
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.0/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +5 (from 5 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Gerbera Pałac Mysłakowice Zamek Chojnik Pałac Staniszów Zamek Książ Zamek Chudów Zamek Bobolice Zamek Czocha.
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »