Archive for the ‘Góra Żar’ Category

Magia gór … Góra Żar (Beskid Zachodni zw. Małym, woj. śląskie)

Morze, czy góry? To pytanie zadają sobie ludzie, myśląc o wakacjach. Ja nie mam problemu z wyborem miejsca letniego wypoczynku. Po prostu wybieram góry. Owszem, morze też ma swoje uroki i być może znów im kiedyś ulegnę, jednak jak na razie swoją magię odnajduję w nieco innych plenerach.

Jako pierwsze w swoim życiu ujrzałam niezbyt wysokie, ale bardzo malownicze i najbliższe mi góry Beskidu Śląskiego. Wtedy patrzyłam na nie oczami dziecka. Dzielnie starałam się dotrzymywać kroku dorosłym, słuchałam ich uwag dotyczących zachowania się w górach. Był to czas, gdy zaczęłam przyglądać się aparatowi fotograficznemu ojca. To chyba wtedy już połknęłam bakcyla tej tak pięknej dziedziny sztuki, jaką niewątpliwie jest fotografia, której oddaję swój wolny (i nie tylko) czas. Jednak jest to dla mnie wielka przyjemność. Dzięki niej, poszerzyłam swoją wiedzę z wielu tematów, ponieważ zawsze, gdy wyruszam na łowy z aparatem, wiele czytam o miejscu, bądź obiekcie, które zamierzam „zatrzymać w czasie”. Szczególnie upodobałam sobie szeroko pojętą naturę, elementy architektury, zwłaszcza tej historycznej oraz moje ukochane góry.

Chyba nadszedł już czas, by wybrać się na początek w Beskid Mały, a konkretnie na Górę Żar (761 m n.p.m.). Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +1 (from 1 vote)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Róża Pałac Wojanów Zamek Chojnik Michał Szpak Zamek Czocha. Zamek Bolczów Zamek Chudów Pałac Pławniowice
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »