Archive for the ‘Jelenia Góra’ Category

Jelenia Góra (woj. dolnośląskie)

Do Jeleniej Góry zajrzałam na chwilkę, chcąc zobaczyć Starówkę. Jej miniaturę miałam okazję podziwiać w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. A wygląda ona właśnie tak:

Miasto to, leżące w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w latach 1975 – 1998 było stolicą województwa jeleniogórskiego. Obecnie jest miastem na prawach powiatu. W Jeleniej Górze swą siedzibę ma Zarząd Karkonoskiego Parku Narodowego.

Moja wizyta w obchodzącym w tym roku rocznicę 900-lecia swojej historii mieście ograniczyła się, jak już wspomniałam do spojrzenia na jego Starówkę. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc Jeleniej Góry, niejako jej wizytówka. Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +1 (from 1 vote)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Gerbera Zamek Bobolice Zamek Czocha. Pałac Pławniowice Zamek Chudów Zamek Bolczów Pałac Pławniowice Pałac Pławniowice
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »