Archive for the ‘Ulica Franciszkańska 3’ Category

Kraków – Ulica Franciszkańska 3 (woj. małopolskie)

Kierując się z rynku w stronę Wzgórza Wawelskiego mijamy ulicę Franciszkańską. Przywołuje ona niezapomniane wspomnienie. Przypadek zrządził, że dane mi było odwiedzić Kraków w szczególnym dniu, dniu wielkiego smutku i skupienia dla wszystkich Polaków. Był to 2 kwietnia 2005 r. Tego dnia w Krakowie, zazwyczaj tętniącym życiem, gwarnym, dało się wyczuć swego rodzaju skupienie i … wyczekiwanie. Życie naszego ukochanego papieża Jana Pawła II powoli gasło. Przed budynkiem Kurii Metropolitalnej przy Franciszkańskiej 3 zebrał się tłum rozmodlonych ludzi, wpatrzonych w okno, w którym zwykł pokazywać się Papież podczas każdego ze swoich pobytów w tym mieście. Tej atmosfery nie sposób zapomnieć. Ilekroć jestem w Krakowie, wracam w to miejsce, choć wiem, że TA postać już nigdy nie pojawi się w oknie.
Rok później miałam okazję obejrzeć bardzo ciekawą wystawę plenerową, którą zorganizowano na Plantach. Ekspozycja składała się z plansz, zawierających fotografie, dokumentujące życie i działalność Jana Pawła II. Zdjęcia z tej wystawy można zobaczyć w tym poście. Również w tym roku, w tym samym miejscu można zapoznać się ze zdjęciami, których temat ściśle wiąże się osobą papieża, gdyż przybliża nam wszystkie miejsca Krakowa tak mu bliskie.
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +1 (from 1 vote)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Lilia Pałac Wojanów Zamek Chojnik Zamek Czocha. Blue Cafe Zamek Chudów Blue Cafe Zamek Bolków
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »