Archive for the ‘Skrzyczne’ Category

Skrzyczne (Szczyrk, woj. śląskie)

Szczyrk,Skrzyczne, 009

Pasmo Beskidu Śląskiego jest mi najlepiej znane, bo i najbliższe memu miejscu zamieszkania. Bywałam tutaj często już od dziecięcych lat, wtedy jeszcze pod opieką rodziców, później – z grupą rówieśników. Plecak na ramię, mapę w rękę i można było wyruszyć na szlak. Od tego czasu ilekroć mam okazję, odwiedzam „moje” góry, choć już nie tak często. Gdy poznałam większość szlaków beskidzkich, postanowiłam zobaczyć też i inne, nieco dalsze góry położone w Polsce, ale nie tylko. Jednak sentyment do tych, które zobaczyłam jako pierwsze pozostanie już chyba na zawsze.

Beskid Śląski jest regionem bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym. Na piechurów czeka wiele szlaków o różnym stopniu trudności, a jeśli ktoś z różnych względów nie może zdobywać szczytów pieszo, ma okazję dostać się na niektóre z nich wyciągami. Tak właśnie jest na przykład w przypadku Skrzycznego czy Czantorii. Można także wyjechać sobie np. na Równicę samochodem, ale wiele traci się wybierając taki wariant.Chętnym do wędrowania po górach polecałabym kilka szlaków, szczególnie na wspomnianą już Równicę (884m n.p.m.), Stożek (978m n.p.m.), Czantorię (995m n.p.m.), Klimczok (1117m n.p.m.), Baranią Górę (1220m n.p.m.) i Skrzyczne (1257m n.p.m.). To najpopularniejsze wśród szczytów Beskidu Śląskiego. Natomiast przy okazji można też odwiedzić miejscowości, z których każda ma wiele do zaoferowania wszystkim, którzy chcą odpocząć o każdej porze roku. Są to: Ustroń, Wisła, Szczyrk, a także Brenna, Istebna, czy Koniaków.
Na zachętę zaproszę was teraz na Skrzyczne. Read the rest of this entry »
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Motylek mnogooczak Michał Szpak Maja Sikorowska Zamek Chudów Zamek Bolczów Zamek Chudów Pałac Pławniowice Pałac Staniszów
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »