Archive for the ‘Beskidzki Piknik Country 2008r.’ Category

Beskidzki Piknik Country – 2008r. (Wisła, woj. śląskie)

Dziś chcę napisać kilka słów o imprezie, która co roku ściąga do Wisły ludzi zakochanych w muzyce country i motorach. Już na stałe wpisała się ona do letniego kalendarza wydarzeń kulturalnych Perły Beskidów. Mowa o Pikniku Country.

Muzyka country powstała w USA na początku XX w. z połączenia folku i bluesa. Jej stolicą jest Nashville w stanie Tennessee. Charakterystyczne dla niej instrumentarium to: gitara akustyczna, skrzypce i perkusja oraz harmonijka ustna, banjo i pianino. Utwory country to nie tylko tak miłe dla ucha ballady, ale i żywiołowe, wręcz rockandrollowe piosenki opowiadające o miłości, tęsknocie, pracy i zabawie. Ot po prostu… o życiu. Do najpopularniejszych podgatunków country możemy zaliczyć: bluegrass, Honky Tonk i country rock. Czy jest ktoś, kto nigdy nie słyszał nazwiska: Johnny Cash, Willie Nelson, Kenny Rogers, Dolly Parton, Kris Kristofferson, czy Emmylou Harris, a z rodzimych wykonawców tego gatunku: Alicja Boncol, Magda Anioł, Tomasz Szwed, Michał Lonstar, Mariusz Kalaga? Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Lilia Michał Szpak Pałac Staniszów Pałac Staniszów Zamek Bobolice Zamek Chudów Zamek Książ A.Lipnicka i J. Porter
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »