Archive for the ‘Katie Melua’ Category

Co mi w duszy gra … (Katie Melua)

Wracamy do muzyki. Najmłodszą z grona wokalistek, których chętnie słucham jest Katie Melua. Tę piękną, delikatną dziewczynę mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać jej głosu w 2006r. podczas festiwalu w Operze Leśnej w Sopocie. Może kilka słów na jej temat.


Katevan Melua urodziła się w Gruzji 16 września 1984r. Przez dziewięć lat mieszkała w Batumi. Jej ojciec chirurg – kardiolog pracował w tamtejszym szpitalu. Następnie wyjechała z rodziną do Wielkiej Brytanii. Zamieszkali w Belfaście, w pobliżu ulicy stanowiącej granicę pomiędzy strefą protestancką a katolicką. Pobyt w tym mieście zwrócił uwagę Katie na pewne problemy, której owocem był utwór „Belfast” umieszczony później na jej debiutanckiej płycie. Katie bez problemu opanowała nowy dla niej język mimo to, iż w momencie wyjazdu znała jedynie kilka angielskich słówek. W 1998 r. przenieśli się do Londynu (gdzie mieszka do dziś). Przeprowadzki sprawiły, że Katie kilkakrotnie musiała zmieniać szkoły. Uczyła się m.in. w college’u Dominikanów i szkołach katolickich w Irlandii Północnej. Wtedy jeszcze nie widziała siebie jako piosenkarki, czy kompozytorki. Bardziej pociągały ją: polityka i historia. Bliska była jej idea walki o pokój na świecie. Jednak od dziecka w jej życiu obecna była muzyka. Read the rest of this entry »
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Róże Pałac Pławniowice Zamek Książ Zamek Chudów Zamek Chudów Zamek Bolków Zamek Książ Zamek Czocha
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »