Archive for the ‘Pałac Łomnica’ Category

Pałac Łomnica (Łomnica, k/Jeleniej Góry, woj. dolnośląskie)

W drodze do Jeleniej Góry zatrzymałam się w Łomnicy. To ok. 25 km od Szklarskiej Poręby i kilka od Jeleniej Góry (patrz mapa dojazdu).

Można rzec, iż pałac Łomnica położony jest u podnóży Karkonoszy, co niewątpliwie stanowi o jego atrakcyjności. Jeśli dodam, że wokół rozciąga się 9-hektarowy zabytkowy park, przez który przepływa rzeka Bóbr, a panująca tu atmosfera przypomina tę, panującą w XIX- wiecznym szlacheckim dworku to chyba wystarczy, by zachęcić do wypoczynku w tym osobliwym miejscu. Przechadzając się alejkami wśród zieleni, ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu. Można spędzić tutaj oryginalne wakacje, z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu.

Teraz, dla zainteresowanych, kilka słów o historii Łomnicy. Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +2 (from 2 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Pałac Wojanów Zamek Chojnik Michał Szpak Michał Szpak Michał Szpak Pałac Staniszów Zamek Książ Zamek Książ
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »