Archive for the ‘Pałac Staniszów’ Category

Pałac Staniszów (woj. dolnośląskie)

Podczas tegorocznych wakacji, w pochmurny, deszczowy dzień, by mimo niesprzyjającej pogody zobaczyć interesujące miejsce wybrałam się do Staniszowa. Wcześniej znalazłam informację, że właśnie tutaj stoi pałac, otoczony pięknym parkiem. Postanowiłam go zobaczyć. Miałam nadzieję, że deszcz przestanie padać, wyjdzie słońce i świat stanie się bardziej kolorowy. Niestety, nic takiego się nie stało… Wkrótce stałam przed bramą wejściową pałacu:

Spod parasola, chroniąc obiektyw aparatu przed wilgocią zdołałam zrobić kilka zdjęć. Przy słonecznej pogodzie zdjęcia byłyby z pewnością o wiele lepsze, no ale cóż, na aurę nie mamy wpływu. Zdaję sobie sprawę z faktu, że wielu z Was woli ogladać zdjęcia niż czytać przykładowo o historii opisywanego obiektu, ale myślę, że trochę informacji nie zaszkodzi. Chciałabym, by te nasze wspólne podróże były nie tylko miłe, interesujące, ale i odrobinę poszerzające wiedzę o takich właśnie perełkach, których w Polsce mamy bardzo wiele. Teraz proszę o chwilę skupienia swojej uwagi na kilku faktach, dotyczących jednej z takich właśnie perełek Dolnego Śląska. Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 7.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +4 (from 4 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Nasiennik sasanki Glorioza Pałac Staniszów Zamek Chudów Zamek Bolków Zamek Bolczów Zamek Bobolice Zamek Czocha
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »