Archive for the ‘Pałac Wojanów’ Category

Pałac Wojanów (Jelenia Góra, woj. dolnośląskie)

Z Mysłakowic udałam się w kierunku Wojanowa. To jedna z najstarszych sudeckich wsi. Leży nad Bobrem. Pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1281 r. Pałac usytuowany jest w jej zachodniej części. Na północ od niego, aż po wspomnianą rzekę rozciąga się park krajobrazowy. Za nim znajduje się zespół pałacowo-parkowy w Łomnicy, który miałam okazję już tutaj przedstawić.

Wkrótce dotarliśmy do celu. Byłam bardzo ciekawa, czy to co ujrzę będzie zgodne z moimi wyobrażeniami o tym miejscu. Idąc z parkingu wzdłuż jednej z oficyn zwróciłam uwagę na panującą tu czystość i piękną, zadbaną roślinność.

Jednak, gdy moim oczom ukazał się pałac w całej swej okazałości, przystanęłam z wrażenia. To co ujrzałam przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Wyglądał jak z baśni. Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +2 (from 2 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Zamek Książ Pałac Pławniowice Maja Sikorowska Zamek Bolków Zamek Bolczów Pałac Pławniowice Zamek Chudów Zamek Książ
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »