Archive for the ‘Zamek Bolków latem’ Category

Zamek Bolków (woj. dolnosląskie)

Wracając z wakacji nie mogłam nie wstąpić do Bolkowa, a dokładniej na zamek.

Bolków to prawie sześciotysięczne miasteczko leżące na Dolnym Śląsku nad Nysą Szaloną (prawym dopływem Kaczawy). Początkowo było osadą handlową umiejscowioną na skrzyżowaniu dróg z Wrocławia i Legnicy do Czech. Prawa miejskie otrzymało w 1276 r. Na przestrzeni wieków nawiedzane było przez wojny, różnego rodzaju klęski żywiołowe oraz epidemie. Obecnie miasto kojarzone jest z ruinami pięknego niegdyś zamku, o którym teraz kilka słów.

Bolków

Wzniesiony na wzgórzu (396 m n.p.m.) zamek góruje nad doliną Nysy Szalonej. Powstał za panowania Bolka I (stąd też i jego nazwa) przed rokiem 1277, w którym pojawia się pierwsza o nim wzmianka. Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Pałac Wojanów Zamek Czocha. Pałac Staniszów Pałac Staniszów Pałac Staniszów Pałac Staniszów Zamek Czocha. Zamek Bolków
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »