Archive for the ‘Zamek Książ latem’ Category

Zamek Książ (woj. dolnośląskie)

Wybierając się do Książa warto zasięgnąć informacji na jego temat, by świadomie wybrać miejsca, które chcemy zobaczyć. Dobrze również zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu, by nie spieszyć się zbytnio, a spokojnie cieszyć oczy widokiem kolejnych części zamku. Ktoś porównał go ze statkiem płynącym po zielonym morzu. Uważam, że to porównanie jest bardzo trafne. Tak właśnie z daleka wygląda Książ.

Kompleks zamkowo-pałacowy w Książu to trzeci pod względem wielkości tego rodzaju obiekt w Polsce (po Malborku i Wawelu). Zbudowano go na wysokiej na ok. 400 m n.p.m, otoczonej z trzech stron jarem skale, toteż majestatycznie wznosi się nad okolicą. Jego położenie, wielkość, jak i stylowo wyposażone wnętrza sprawiają, że każdy, kto tutaj zajrzy jest oczarowany. Posiada ponad 400 pomieszczeń, których kubatura wynosi ok. 150.000 m3. Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +1 (from 1 vote)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Motyl Zamek Chojnik Zamek Bolczów Maja i Andrzej Sikorowscy Maja Sikorowska Pałac Staniszów Zamek Bobolice Pałac Staniszów
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »