Archive for the ‘Zamek Ogrodzieniec latem’ Category

Ogrodzieniec (Jura Krakowsko-Częstochowska, woj. śląskie))

Dziś zabieram Was powtórnie do Ogrodzieńca, a tak właściwie na Podzamcze, gdzie na najwyższym wzniesieniu Jury, Górze Janowskiego (504 m n.p.m.) stoją ruiny zamku. Niewielkie grodzisko składające się z kilku drewnianych chat istniało tutaj już w XII w. Na jego miejscu w wieku XIII stanął gotycki zamek z kamienia. Dzięki korzystnemu położeniu, wśród skał chroniących przed najazdami, długo pozostawał on niezdobytą twierdzą. Obecnie trudno nam sobie wyobrazić wygląd tej potężnej budowli w latach jej świetności. Jednak nie o zamku, a o jego otoczeniu chciałam napisać kilka słów. Tym razem będą one dodatkiem do fotografii, które poprowadzą nas ścieżką wokół murów otaczających zamkowe pozostałości. Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Lilia Kłos Zamek Chojnik Pałac Pławniowice Maja i Andrzej Sikorowscy Maja Sikorowska Blue Cafe karpacz-412
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »