Archive for the ‘Zamek Suski latem’ Category

Zamek Suski (Sucha Beskidzka, woj. małopolskie)

I znów trochę lata zimą. Dziś chcę zaprosić Was do Suchej Beskidzkiej, gdzie znajduje się piękny zespół zamkowo-parkowy. W jego skład wchodzi renesansowy zamek, który ze względu na pewne podobieństwo do zamku królewskiego w Krakowie zwany jest „Małym Wawelem”. Przejeżdżałam nieopodal niego nie raz, aż wreszcie wybrałam się tam docelowo, by poświęcić temu miejscu tyle czasu, na ile zasługuje.

Przy obiekcie mamy do dyspozycji parking, tak więc zostawiamy pojazd i przechodząc przez bramę wstępujemy na trójskrzydłowy dziedziniec. Dwa skrzydła są dwupiętrowe (południowe i zachodnie), a północne – parterowe. W nim mieści się hotel.

Już od pierwszego spojrzenia dostrzegamy, skąd wywodzi się nazwa – „Mały Wawel”. Piętrowe krużganki arkadowe zdobią dwupiętrowe skrzydła zamku. Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Zamek Chojnik Michał Szpak Pałac Pławniowice Zamek Książ Pałac Staniszów Pałac Pławniowice Blue Cafe Pałac Staniszów
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »