Archive for the ‘Zamek Świny latem’ Category

Zamek Świny – historia, skarby i tajemnice… (Świny, woj. dolnośląskie)

swiny11

Zdjęcia pozostałości po tym zamku zrobiły na mnie wrażenie, toteż chciałam zobaczyć je na własne oczy. Nadarzyła się ku temu okazja ubiegłego lata. Podczas zwiedzania dwa lata temu zamku Bolków zwróciłam uwagę na widoczne z daleka mury. Okazało się, że były to właśnie pozostałości po zamku Świny. W tym roku umieściłam je w swoim planie wakacyjnego zwiedzania.

Wieś Świny leży niespełna trzy kilometry od Bolkowa. W 2008 r. obchodziła 900 rocznicę swego istnienia.

Do położonego na Pogórzu Kaczawskim i dobrze widocznego już z daleka zamku prowadzą tablice informacyjne. Podobnie jak zamek w Bolkowie, został zbudowany na liczącym ok. 369 m n.p.m. wzgórzu przy drodze prowadzącej z Jawora przez Kamienną Górę do Czech. Zamek Świny jest najstarszym tego typu obiektem na Szlaku Zamków Piastowskich.Gdy tam przybyłam, brama była zamknięta, trzeba było poszukać kogoś, kto ma klucze i zechce mnie wpuścić, gdyż od 1991 r. zamek znajduje się w rękach prywatnych. Samochód można było zostawić na łączce tuż przy bramie.

W końcu mogłam wejść na teren zamkowy. Był upalny letni dzień. Na tle błękitu nieba jasne mury prezentowały się nader ciekawie. Przypomniałam sobie ich historię… Read the rest of this entry »

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 7.2/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +2 (from 4 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Zamek Bobolice Zamek Bolków Zamek Książ Pałac Pławniowice Zamek Bobolice Zamek Czocha. Zamek Książ Zamek Bolków
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »