Archive for the ‘Enya’ Category

Co mi w duszy gra … (Enya)

Myślę, że wiele osób zna Eny’ę z wykonywanych przez nią utworów. Może warto dowiedzieć się czegoś więcej? To co tu napiszę jej fani z pewnością znają jak elementarz, ale chciałabym, by i pozostali jej słuchacze mogli poznać ją troszkę lepiej.

Enya Brennan, czyli Eithne Patricia Ni Bhraonain pochodzi z Irlandii. Jej imię wywodzi sie od imienia celtyckiej bogini. Pochodzi z katolickiej i bardzo muzykalnej rodziny. Swoje pierwsze słowa wypowiadała w języku celtyckim. Po trzech latach zaczęła naukę angielskiego. Od najmłodszych lat występowała razem z rodzeństwem, których ma ośmioro, w zespołach folkowych. Mając 19 lat weszła w skład rodzinnego zespołu Clannad. Jako, że posiadła umiejętność gry na fortepianie, w zespole nie tylko śpiewała, ale także posługiwała się tym instrumentem. Dzięki zastosowaniu prócz tradycyjnych, również starych instrumentów zespół ten prezentował zupełnie inne brzmienie. Pierwszy raz Enya pojawiła się w telewizji w 1980r. Read the rest of this entry »
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)
O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Pałac Wojanów Michał Szpak Zamek Bolczów Zamek Czocha. Pałac Pławniowice Blue Cafe Blue Cafe Zamek Czocha
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »