Karpacz (woj. dolnośląskie)

Jak już wspomniałam, w tym roku na miejsce swego letniego wypoczynku wybrałam Karpacz (mapa), miejscowość położoną u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy, Śnieżki. Ten znany ośrodek turystyczny jest obok Szklarskiej Poręby świetną bazą wypadową dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć piękno tej ziemi. Zarówno latem jak i zimą można tutaj zregenerować siły i poznać ten zakątek Polski. Karpacz dysponuje bogatą ofertą noclegową. Przykładem niech będzie pensjonat „Astra”, w którym spotkałam się z wielką życzliwością i troską o mój dobry wypoczynek.

Karpacz 003

Z okna spoglądałam na górującą nad miastem Śnieżkę.

Patrząc na mapę tego terenu dostrzegamy gęstą sieć szlaków o różnym stopniu trudności. Każdy może znaleźć tu coś odpowiedniego dla swojej kondycji fizycznej. Muszę powiedzieć, że bardzo zaskoczyła mnie tutaj pogoda, a konkretnie jej zmienność. W ciągu jednego dnia warunki pogodowe potrafiły zmienić się kilkakrotnie i to dosyć radykalnie. Dlatego też, wybierając się w góry, czy też w inne ciekawe miejsca radzę przygotować się zarówno na upał, jak i nagłe ochłodzenie oraz ulewę, która jak błyskawicznie nadchodzi, tak szybko zanika. Po przyjeździe chciałam poczuć klimat Karpacza, więc wybrałam się na spacer główną ulicą Konstytucji 3 maja. A oto co zobaczyłam…

Moją uwagę zwróciła Perła Karkonoszy, czyli gościniec (w którym mieści się również Centrum Spa & Wellness), a szczególnie jego otoczenie.

Ciekawym pomysłem było umieszczenie przed Urzędem Miejskim płyt z odciskami butów polskich alpinistów. Uroczystość ich odsłonięcia miała miejsce 24 wrzesnia 2006r.

To z pewnością szczególne miejsce dla wszystkich, którzy kochają góry, ale mądrą miłością, gdyż tak wielu poświęciło jej życie i pozostało w nich na zawsze.

Po zmierzchu miasteczko przybiera zupełnie inny wygląd…


Późnym wieczorem jest tutaj już cicho i spokojnie. Niestety lub dla niektórych stety, nie jest to np. centrum Zakopanego, gdzie do późna w nocy toczy się życie towarzyskie, a co krok słychać to smutny, rzewny, to znów wesoły dźwięk skrzypiec. Karpacz zasypia wcześniej, a budzi się nieco później, zwłaszcza, gdy pada deszcz, a Śnieżka śpi okryta lekką pierzynką chmur.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

O mnie …
Jestem humanistką. Swój wolny czas poświęcam na rozmowy "z sensem" oraz moje zainteresowania. Na zdjęciach staram się utrwalać obraz wszystkiego co piękne, ciekawe, magiczne... Prócz tego co widoczne dla oka, próbuję pokazać też to co kryją zakamarki duszy ludzkiej. Swoje przemyślenia w tej materii staram się ubierać w słowa, zwane poezją. A muzyka? Ona towarzyszy mi prawie we wszystkich moich poczynaniach. Jest lekarstwem na smutek i kompanem w radości, daje natchnienie oraz pozwala spokojnie zasnąć. Potrafi też dodać energii i pobudzić do działania. Bez muzyki nie potrafiłabym żyć... Na tej stronce znajdziecie opowieści o zamkach, pałacach, malowniczych ruinach i ... a zresztą sami zobaczycie ;-)
Kategorie
Moja muzyka na LastFM
Rainbowpearl's Profile Page
Wszystkie artykuły archiwalne:
Licznik odwiedzin
Mój PR
Goście on-line
Mój Photoblog
Uwaga!
Użycie zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest traktowane jako kradzież, zgodnie z Ustawą z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994 nr 24 poz 83 z późn. zm.
Gallery
Klaudia Walencik Zamek Chojnik Michał Szpak Pałac Staniszów Zamek Bolczów A.Lipnicka i J. Porter Pałac Pławniowice Zamek Czocha
Moi goście:
Oferta foto i video…

Zajrzyj tutaj jeśli potrzebujesz m.in. usług foto i video. Bogata oferta, krótkie terminy:

http://www.paweltokarz.jcom.pl/index.html

Elefanta.pl
skocz.com - Największy Katalog Stron www
StreetCom
Translate »